| Total weight | 2800 g |
| Length | 914 mm |
| Total width | 216 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 8 |
| Wheel size | 65 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 92 |
| Wheelbase | 584 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | medium elastic |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | black |
Try " Shark Attack " - a longboard where you don't have to bounce off the ground. Experience the same feeling of driving on a typical longboard, but also with the possibility of surfing, cutting sharp turns and driving longboard rozkýváním to the side. Surf on the dry and boredom has no chance!
PROPERTIES:
| Total weight | 2800 g |
| Length | 914 mm |
| Total width | 216 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 8 |
| Wheel size | 65 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 92 |
| Wheelbase | 584 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | medium elastic |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | black |