| Total weight | 235 g |
| Wheel size | 110 mm |
| Wheel material | aluminium |
| Shape of rubber | rounded |
| Wheel center design | Spoked |
| Bearings | ABEC 9 |
| Hardness of the wheel | 88 |
| Wheel width | 24 mm |
| The width of the rubber wheels | 24 mm |
| Wheel rubber color | Black |
| For axle diameter | 8mm |
| The color of the center of the wheel | Black |
| Number of pieces in the package | 1 piece |
| Designed in | Poland |
| Made in | China |
At first glance, the S3 impresses with its interesting appearance. The wheel is five-pointed with a diameter of 110 mm and a width of 24 mm (standard). The wheel is equipped with quality ABEC-9 bearings. The wheel is sold in 1 piece .
| Total weight | 235 g |
| Wheel size | 110 mm |
| Wheel material | aluminium |
| Shape of rubber | rounded |
| Wheel center design | Spoked |
| Bearings | ABEC 9 |
| Hardness of the wheel | 88 |
| Wheel width | 24 mm |
| The width of the rubber wheels | 24 mm |
| Wheel rubber color | Black |
| For axle diameter | 8mm |
| The color of the center of the wheel | Black |
| Number of pieces in the package | 1 piece |
| Designed in | Poland |
| Made in | China |