| Total weight | 235 g |
| Compression screw length | 30 mm |
| total length | 87 mm |
| Internal diameter of SCS | 35 mm |
| Clamp type | four screws |
| Shim | No |
| Compr. Size screw: | M6 |
| Color | black |
| Designed in | Germany |
| Made in | China |
Quality SCS from the well- known brand Chilli. No spacer. Only for handlebars with an outer diameter of 35 mm.
| Total weight | 235 g |
| Compression screw length | 30 mm |
| total length | 87 mm |
| Internal diameter of SCS | 35 mm |
| Clamp type | four screws |
| Shim | No |
| Compr. Size screw: | M6 |
| Color | black |
| Designed in | Germany |
| Made in | China |