| Total weight | 914 g |
| Height of handlebars | 650 mm |
| The width of the handlebars | 580 mm |
| Backsweep | No |
| Material of the handlebars | aluminium |
| Notch | No |
| Adapter Bar | Yes |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 28 mm |
| Handles for compression | SCS / HIC (bar adapter included) |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | black |
| Designed in | Germany |
| Made in | China |
| Total weight | 914 g |
| Height of handlebars | 650 mm |
| The width of the handlebars | 580 mm |
| Backsweep | No |
| Material of the handlebars | aluminium |
| Notch | No |
| Adapter Bar | Yes |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 28 mm |
| Handles for compression | SCS / HIC (bar adapter included) |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | black |
| Designed in | Germany |
| Made in | China |