| Total weight | 3000 g |
| Length | 660 mm |
| Total width | 183 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 8 |
| Wheel size | 60 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 83 |
| Wheelbase | 33,3 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | hard |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | purple |
| Color | blue |
The shortened cruiser was created in the city. A great choice for those who often carry the board, ride around the city or carve.
| Total weight | 3000 g |
| Length | 660 mm |
| Total width | 183 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 8 |
| Wheel size | 60 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 83 |
| Wheelbase | 33,3 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | hard |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | purple |
| Color | blue |