| Total weight | 2000 g |
| Length | 711 mm |
| Total width | 216 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 9 |
| Wheel size | 60 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 83 |
| Wheelbase | 356 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | hard |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | black |
The short cruiser with a unique design was made for the city. A great choice for anyone who carries their board around town or carves frequently.
| Total weight | 2000 g |
| Length | 711 mm |
| Total width | 216 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 9 |
| Wheel size | 60 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 83 |
| Wheelbase | 356 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | hard |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | black |