| Total weight | 1040 g |
| Height of handlebars | 620 mm |
| The width of the handlebars | 600 mm |
| Backsweep | Yes |
| Material of the handlebars | steel |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | No |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 32 mm |
| Handles for compression | HIC |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | silver |
| Designed in | France |
| Made in | China |
Excellent, steel handlebars for compr. HIC and SCS system. Great design from the legendary brand Ethic . The handlebars have a backsweep . As a result, the handlebars have a better grip and ride is more comfortable . The package also includes a bar adapter . This allows you to use SCS compr. system.
| Total weight | 1040 g |
| Height of handlebars | 620 mm |
| The width of the handlebars | 600 mm |
| Backsweep | Yes |
| Material of the handlebars | steel |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | No |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 32 mm |
| Handles for compression | HIC |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | silver |
| Designed in | France |
| Made in | China |