| Total weight | 1230 g |
| Height of handlebars | 670 mm |
| The width of the handlebars | 580 mm |
| Backsweep | Yes |
| Material of the handlebars | steel |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | Yes |
| Handlebar outer diameter | 32 mm |
| Internal handlebar diameter | 28 mm |
| Handles for compression | IHC, SpiderHIC, ICS |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | black |
| Designed in | France |
| Made in | China |
Excellent, lightweight, steel handlebars for compr. IHC or ICS10 system. Great design from the legendary brand Ethic . The handlebars have a backsweep . As a result, the handlebars have a better grip and ride is more comfortable .
| Total weight | 1230 g |
| Height of handlebars | 670 mm |
| The width of the handlebars | 580 mm |
| Backsweep | Yes |
| Material of the handlebars | steel |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | Yes |
| Handlebar outer diameter | 32 mm |
| Internal handlebar diameter | 28 mm |
| Handles for compression | IHC, SpiderHIC, ICS |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | black |
| Designed in | France |
| Made in | China |