| Freestyle scooter for | advanced riders |
| Total weight | 3200 g |
| For rider height | 165-185 cm |
| Backsweep | No |
| Height of handlebars | 650 mm |
| The width of the handlebars | 630 mm |
| Height of the handlebars from the ground | 930 mm |
| Material of the handlebars | titanium |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 32 mm |
| The shape of the handlebars | Shape T |
| Length of the board | 495 mm |
| Deck Width | 127 mm |
| Footspace | 370 mm |
| Deck angle | 82,5 |
| Concave | Yes |
| Deck material | aluminum 6061 T6 |
| Neck deck | two-part |
| Dropout shape | Peg Cut (standard shape) |
| Clamp type | two screws |
| Inner diameter of the sleeve | 35 mm |
| Type of headform according to the board | Integrated |
| Head assembly | threadless |
| Bearings of head assembly | industrially |
| Fork type | threadless, one-piece |
| Fork material | aluminium |
| Wheel size | 110 mm |
| The width of the rubber wheels | 24 mm |
| Wheel width | 24 mm |
| Wheel center design | Hollow |
| Wheel material | aluminium |
| Bearings | ABEC 9 |
| Compression system | HIC |
| Brake type | Flexless (Flex) |
| Brake material | cloak |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | stříbrná |
| Color | duhová |
| Designed in | Latvia |
| Made in | China |
Looking for a scooter that won't let you down in the skatepark!? This custom build from premium Divine parts is made just for you. Light, strong, and ready for sharp tricks and hard impacts. Each component was selected for maximum performance and style. Thanks to the titanium handlebars, the scooter is lighter. The great price will also delight you!
🎯 This scooter is ready for training and showtime.
💥 Divine Custom – your entry into the world of stylish freestyle.
| Freestyle scooter for | advanced riders |
| Total weight | 3200 g |
| For rider height | 165-185 cm |
| Backsweep | No |
| Height of handlebars | 650 mm |
| The width of the handlebars | 630 mm |
| Height of the handlebars from the ground | 930 mm |
| Material of the handlebars | titanium |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 32 mm |
| The shape of the handlebars | Shape T |
| Length of the board | 495 mm |
| Deck Width | 127 mm |
| Footspace | 370 mm |
| Deck angle | 82,5 |
| Concave | Yes |
| Deck material | aluminum 6061 T6 |
| Neck deck | two-part |
| Dropout shape | Peg Cut (standard shape) |
| Clamp type | two screws |
| Inner diameter of the sleeve | 35 mm |
| Type of headform according to the board | Integrated |
| Head assembly | threadless |
| Bearings of head assembly | industrially |
| Fork type | threadless, one-piece |
| Fork material | aluminium |
| Wheel size | 110 mm |
| The width of the rubber wheels | 24 mm |
| Wheel width | 24 mm |
| Wheel center design | Hollow |
| Wheel material | aluminium |
| Bearings | ABEC 9 |
| Compression system | HIC |
| Brake type | Flexless (Flex) |
| Brake material | cloak |
| Load capacity | 100 kg |
| Color | stříbrná |
| Color | duhová |
| Designed in | Latvia |
| Made in | China |