
I have prepared a review for you on the deck Blunt(Envy) AOSV4 Charles Padel
The decks are the same, the main novelty is the added plastic self-waxing box ends on the rear part of the deck, which will turn your deck into a street deck.
The box ends can be removed if you don't want them, and you can put back a classic axle.
This is the PRO model of Charles Padel
I can't say anything bad about the board, I've already ridden the AOSV4 and the board is awesome for both park and street
Specifications:
| Weight | 1530 g |
| Deck Length | 555 mm |
| Deck Width | 130 mm |
| Footspace | 410 mm |
| Deck Angle | 84 |
| Concave | yes |
| Deck Material | aluminum 6061 T6 |
| Type of headset according to the deck | Integrated |
| Length of the deck's neck tube | 106 mm |
| Brake material | plastic |
| Type of brake | springless (Flex) |
| Color | black |
So if you're looking for a deck, which is park i street, so definitely choose AOSV4, but I rather use the street model Charles Padel
Youtube review by TheVaultProScooters.
Here is a photo of the board.






