| Total width | 140 mm |
| Color | black |
| Made in | China |
| total length | 530 mm |
| total length | 155 mm |
| Total weight | 96 g |
| Total weight | 200 g |
| Total weight | 65 g |
| Total weight | 50 g |
| Terminals for | steel and aluminum handlebars |
| Wheel size | 110 mm |
| Wheel material | aluminium |
| Shape of rubber | rounded |
| Wheel center design | Spoked |
| Bearings | ABEC 11 |
| Hardness of the wheel | 88 |
| Wheel width | 24 mm |
| The width of the rubber wheels | 24 mm |
| For axle diameter | 8mm |
| Number of pieces in the package | 2 pcs |
| Wheel rubber color | Black |
| The color of the center of the wheel | rainbow |
| Designed in | Czech |
| Designed in | Latvia |
| Designed in | Denmark |
| Designed in | USA |
| Head assembly | threadless |
| Type of headform according to the board | Integrated |
| Bearings of head assembly | industrially |
Excellent set at an even better price!
Excellent 110 mm wheels with an aluminum core from the new Czech brand Divine. The width of the wheel is a standard 24 mm. Bearings ABEC 11 guarantee excellent speed.
Specifications:
Divine is the first Czech brand that focuses on freestyle scooters and accessories.
This griptape measures 610 mm in length and 154 mm in width.Headset ensures the smooth rotation of the handlebars.Divine is a Czech brand that focuses on freestyle scooters and accessories. The headset is threadless, integrated, and most importantly, it is made from high-quality industrial bearings. The package includes 2 bearings, a top cap, a c-ring, and a fork ring.
Specifications:
| Total width | 140 mm |
| Color | black |
| Made in | China |
| total length | 530 mm |
| total length | 155 mm |
| Total weight | 96 g |
| Total weight | 200 g |
| Total weight | 65 g |
| Total weight | 50 g |
| Terminals for | steel and aluminum handlebars |
| Wheel size | 110 mm |
| Wheel material | aluminium |
| Shape of rubber | rounded |
| Wheel center design | Spoked |
| Bearings | ABEC 11 |
| Hardness of the wheel | 88 |
| Wheel width | 24 mm |
| The width of the rubber wheels | 24 mm |
| For axle diameter | 8mm |
| Number of pieces in the package | 2 pcs |
| Wheel rubber color | Black |
| The color of the center of the wheel | rainbow |
| Designed in | Czech |
| Designed in | Latvia |
| Designed in | Denmark |
| Designed in | USA |
| Head assembly | threadless |
| Type of headform according to the board | Integrated |
| Bearings of head assembly | industrially |