| Total weight | 2600 g |
| Length | 787 mm |
| Total width | 216 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 9 |
| Wheel size | 60 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 92 |
| Wheelbase | 356 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | medium elastic |
| Load capacity | 70 kg |
| Color | blue |
| Color | purple |
Great for skatepark and on the street . With Double kick you can easily jump ollie or pick up manual. Thanks to the medium curved plate it is comfortable even for longer crossings, which you can diversify with various tricks.
| Total weight | 2600 g |
| Length | 787 mm |
| Total width | 216 mm |
| Material | maple |
| Number of layers of the board | 9 |
| Wheel size | 60 mm |
| Hardness of the wheel | 83 |
| Hardness of bushings | 92 |
| Wheelbase | 356 mm |
| Concave | Yes |
| Bearings | ABEC 9 |
| Flexibility of the board | medium elastic |
| Load capacity | 70 kg |
| Color | blue |
| Color | purple |