| Total weight | 900 g |
| Height of handlebars | 675 mm |
| The width of the handlebars | 585 mm |
| Backsweep | No |
| Material of the handlebars | aluminium |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | No |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 28 mm |
| Handles for compression | IHC, SpiderHIC, ICS |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | silver |
| Designed in | Poland |
| Made in | China |
Very light and durable handlebars. Thanks to the 7003 T5 aluminum handlebars are more resistant than most aluminum handlebars. The handlebar dimensions are literally royal ! 675x585mm. Weight is also divine! Only 900g ! The upper tube of the handlebar is forged . (reinforced). The handlebars are notched.
| Total weight | 900 g |
| Height of handlebars | 675 mm |
| The width of the handlebars | 585 mm |
| Backsweep | No |
| Material of the handlebars | aluminium |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | No |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 28 mm |
| Handles for compression | IHC, SpiderHIC, ICS |
| The shape of the handlebars | Shape Y |
| Color | silver |
| Designed in | Poland |
| Made in | China |