| Total weight | 1450 g |
| Made in | China |
| Fork spindle diameter | 8mm |
| Designed in | France |
| Length of the board | 495 mm |
| Deck Width | 120 mm |
| Footspace | 330 mm |
| Deck angle | 83 |
| Dropout shape | Peg Cut (standard shape) |
| Wheel size | 100, 110, 120 mm |
| For the center of the wheel | 24mm, 28mm, 30mm |
| Concave | Yes |
| Deck material | aluminum 7075 |
| Type of headform according to the board | Integrated |
| Tube length of neck plate | 105 mm |
| Neck deck | two-part |
| Brake material | cloak |
| Brake type | Flexless (Flex) |
| Color | black |
| Total weight | 1450 g |
| Made in | China |
| Fork spindle diameter | 8mm |
| Designed in | France |
| Length of the board | 495 mm |
| Deck Width | 120 mm |
| Footspace | 330 mm |
| Deck angle | 83 |
| Dropout shape | Peg Cut (standard shape) |
| Wheel size | 100, 110, 120 mm |
| For the center of the wheel | 24mm, 28mm, 30mm |
| Concave | Yes |
| Deck material | aluminum 7075 |
| Type of headform according to the board | Integrated |
| Tube length of neck plate | 105 mm |
| Neck deck | two-part |
| Brake material | cloak |
| Brake type | Flexless (Flex) |
| Color | black |