| Total weight | 1020 g |
| Height of handlebars | 720 mm |
| The width of the handlebars | 600 mm |
| Backsweep | No |
| Material of the handlebars | steel |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | No |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 32 mm |
| Handles for compression | HIC |
| The shape of the handlebars | Shape T |
| Color | silver |
| Designed in | Latvia |
| Made in | China |
Excellent lightweight handlebars made of lightweight steel. You can use the handlebars for HIC compr. system have inner diameters of 32 mm and outer diameters of 35 mm.great for the skatepark.
Specifications:
| Total weight | 1020 g |
| Height of handlebars | 720 mm |
| The width of the handlebars | 600 mm |
| Backsweep | No |
| Material of the handlebars | steel |
| Notch | Yes |
| Adapter Bar | No |
| Handlebar outer diameter | 35 mm |
| Internal handlebar diameter | 32 mm |
| Handles for compression | HIC |
| The shape of the handlebars | Shape T |
| Color | silver |
| Designed in | Latvia |
| Made in | China |